1-7 Ekim Emzirme Haftası
05 Ekim 2018

Kırklareli Devlet Hastanesi Bebek Dostu Hastane olarak, “1-7 Ekim Emzirme Haftası “etkinlikleri kapsamında, halkımızda anne sütü ve etkili emzirme teknikleri ile ilgili kalıcı farkındalık oluşturabilmek için anne sütünün ve etkili emzirmenin; geleceğimiz olan çocuklarımızda olumlu etkilerini pekiştirmek amacıyla bilgilerimizi halkımızla ve özellikle anne ve anne adayları ile paylaşmak için hastanemiz Eğitim Birimi ve Gebe Sınıfı tarafından etkinlik düzenlendi.

 Hastanemizde gebe sınıfının bulunduğu katta düzenlenen etkinlikte, stant açılarak polikliniklere tedavi amacıyla gelen anne ve anne adaylarına emzirme teknikleri, emzirmenin bebeğe ve anneye faydaları, anne sütünün yararı konusunda bilgi veriliyor. Tüm hafta boyunca 1-7 Ekim Emzirme Haftası etkinlikleri kapsamındaanne sütü ve emzirme ile ilgili kurum içinde stant çalışmaları yapılıp, emzirme ve bebek beslenmesini anlatan broşürler dağıtılacaktır.

Kırklareli Devlet Hastanesinde 1998 yılından bu yana “Bebek Dostu Hastane” olarak emzirme konusunda anne ve anne adaylarına teşvik ve bilinçlendirme çalışmaları devam etmektedir. Yeni doğanların yaşamlarının ilk 6 ayı içerisinde buluna bilen en değerli besin anne sütüdür. Anne sütü içerdiği koruyucu maddelerle bebeklerimizi mikroplardan korur, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, büyüme ve gelişmesi için ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini içerir. Her bebek için kendi annesinin sütü özeldir. Bebek büyüdükçe anne sütünün kompozisyonu değişir ve olgunlaşır. Bu nedenle anne sütü taklit edilemez. Anne ve bebek arasındaki güçlü iletişim ilk emzirme ile başlar. Güçlü yarınlar için emzirmeyi teşvik edelim.

  • emzirme haftası 1.jpeg
  • emzirme haftası 2.jpeg
  • emzirme haftası.jpeg