Akupunktur Ünitemiz Hizmete Açıldı
04 Nisan 2019

Kırklareli Devlet Hastanemizden bir İlk daha…

Hastanemizde Akupunktur Ünitesi hizmete açılmıştır.

Akupunktur, geleneksel Çin tedavi sanatlarından birisidir. Doğu tıbbı kaynaklı, özellikle 1970 ‘li yıllardan sonra modern tıbbın araştırmalarla geliştirip desteklediği, yan etkisi olmayan 2500 yıllık, güvenilir bir tamamlayıcı tıp yöntemi olan Akupunktur, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı kontrolünde uygulanması yasal bir alternatif ve tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.

Ünitemizde Dünya Sağlık Örgütünün tedavide birincil veya yardımcı tedavi yöntemi olarak kabul ettiği; baş ağrıları, migren, obezite, sigara bağımlılığı, bel, boyun, diz ağrıları, kabızlık, gebelik bulantıları, infertilite, sinüzit, konsantrasyon eksikliği, koruyucu hekimlik uygulamaları vb. alanlarda tedavi uygulanmaktadır. Uygulamada vücut ve kulak akupunkturu, elektroakupunktur, steril tek kullanımlık iğnelerle yapılmaktadır.

Akupunktur 1991 yılında Sağlık Bakanlığı’nca akupunktur yönetmeliği ile uygulama alanı ve uygulama kuralları belirlenen bilimsel tedavi yöntemi olarak kabul edilmiş olup ülkemizde uygulama belgesi olan hekimler tarafından yapılmaktadır.

Kırklareli Devlet Hastanesi bünyesinde açılan ünitemize T.C Sağlık Bakanlığı tarafından GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) ünitesi akupunktur yetki belgesi verilmiştir. Hastanemiz Akupunktur Ünitesinde Doktor Okay KAŞIKEMAN hasta kabulüne başlamıştır.

  • WhatsApp Image 2019-04-03 at 11.39.55.jpeg
  • WhatsApp Image 2019-04-03 at 11.40.10.jpeg
  • WhatsApp Image 2019-04-03 at 11.41.15.jpeg