Üroloji Ameliyatlarına Prof. Dr. Ahmet Rüknettin ASLAN, Doç.Dr. Alkan ÇUBUK ve Ekibi Yönetiminde Peyronie Hastalığı Cerrahisi Ameliyatları da Eklendi.
20 Mayıs 2022

WhatsApp Image 2022-05-19 at 21.02.54.jpeg

KIrklareli Eğitim Arastirma Hastanesinde yapılan Üroloji ameliyatlarına Prof. Dr. Ahmet Rüknettin ASLAN, Doç.Dr. Alkan ÇUBUK ve ekibi yönetiminde Peyronie Hastalığı cerrahisi ameliyatları da eklendi.
Peyronie hastalığı, Penis eğriliği sonradan oluşmuşsa buna ‘Peyronie Hastalığı’ denilir. Cerrahi operasyonlarında genç erkeklerde peniste kireçlenmelerle ve cinsel ilişkiyi engelleyen eğriliklerle seyreden Peyronie Hastalığında eğriliğin şiddetine göre birtakım yama materyalleri kullanılmalıdır. Bugün için çoğunlukla hastanın kendi bacaklarından alınan toplardamarlar en sık kullanılan yama maddesidir. Operasyon sırasında kalp damar cerrahisi ve Üroloji ekibi beraber girmektedir.
Bu hastamızda da hastanemizin üroloji hekimlerimiz Prof. Dr. Ahmet Rüknettin ASLAN ve Doç. Dr. Alkan ÇUBUK ile birlikte Kalp Damar Cerrahisi uzmanı Op. Dr. İbrahim Atakan GEÇİCİ vakaya katıldı. Bu tür vakalardaki en önemli durum ekip tecrübeleridir. Hastamızın süreci başarıyla sonuçlanmıştır.