Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tarafından Yatağa Bağımlı Evde Sağlık Birimi Hastasına Evde İlaç Raporu Düzenlendi
31 Ocak 2023

Yatağa bağımlı 84 yaşında bir hastamızın yakını ilaç ve bez raporu ihtiyacı nedeniyle Evde Sağlık Hizmetleri Birimimize başvurmuştur. Bakanlığımızın yatağa bağımlı hastalara hastaneye gitmeden evinde sağlık kurulu, bez, ilaç vb. raporları düzenlenmesi tebliği gereğince, Evde Sağlık Hizmetleri Ekiplerimiz hastanın evine giderek ilk muayeneleri evde sağlık birimli sorumlu hekimimiz Dr. Ecem Pınar SADIKOĞLU tarafından yapıldı. Hastanın ihtiyacı olan ilaç raporları için bakanlığımızın sağladığı imkanlarla uzaktan bağlantı kurularak kamerayla ve ses ile iletişim halinde hastane Nöroloji hekimimiz Uzm. Dr. Emre GEDİK tarafından değerlendirilip, muayenesi evde sağlık birimi desteğiyle tamamlandı. Hastanın gereken ilaç raporları hasta hastaneye gitmeden gereken raporları ve reçetesi işlemleri yapılıp hastaya evinde verildi.
Yapılan işlemlerin ardından Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Çağdaş DERDİYOK, Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda yatağa/cihaza bağımlı hastalarımıza evlerinde, hastaneye gitmeden Evde Sağlık Hizmetleri Ekiplerinin ilgili uzman hekimlerle koordinasyonu sayesinde bez ve ilaç raporları düzenlenmektedir. Bu hizmet hastalarımızın rapor işlemlerini daha da kolaylaştırmış, evlerinde hizmet almalarını sağlamıştır. Bu değerli çalışmanın devamlılığını sağlayan tüm Evde Sağlık Hizmetleri ekibimize, Uzman Hekimlerimize ve çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim.

  • WhatsApp Image 2023-01-31 at 09.59.47.jpeg
  • WhatsApp Image 2023-01-31 at 10.00.03.jpeg
  • WhatsApp Image 2023-01-31 at 09.59.22.jpeg